Vethouse PSM’de tüm radyografik incelemeler, veteriner kullanım amacıyla üretilmiş, yüksek frekanslı ‘DR’ Aria marka cihazımızla yapılmaktadır. Veteriner sektördeki son teknoloji olan DR sistemimizde elde edilen görüntüler işlenilip tüm sistemlerimize pacs sistemi ile aktarılmaktadır.   
 
Böylece kemik ve yumuşak dokuya ait tanısal detayların tek bir çekimle mükemmel bir şekilde görüntülenmesi sağlanır. Elde edilen görüntüler üzerinde birçok ölçüm, ayarlama, filtreleme ve spesifik renklendirmeler yapılabilmektedir. Kullanılan bu sistem sayesinde bir radyografide görülebilecek hiçbir ayrıntı gözden kaçmamaktadır.
 
"Aria Veteriner" programı sayesinde; büyük ırk yavrularında sıklıkla karşılaşılan Kalça Displazisi’nin erken teşhisi amacıyla, distraksiyon yöntemiyle çekilen radyografilerde, kalça çıkığı derecesini belirleyen açı ölçümleri digital ortamda yapılabilmektedir. Kalp hastalıklarının ön teşhisi için çekilen kardiak radyografilerde, kalbin kardiovasküler yapısı, büyüklük, pozisyon ve şekli, kalp yetersizliğinin derecesi ve kardiak nedenli olmayan durumlar da saptanabilmektedir.