Vethouse Pet Sağlık Merkezi (VPSM), İstanbul ve çevre illerdeki hastalara, dünya standartlarında modern sağlık hizmeti veren, tam teşekküllü bir sağlık merkezidir. 1998 yılında Vet. Hekimi Edip Kocaman tarafından kurulmuştur.2004 yılında Vethouse Veteriner Kliniği donanımını arttırarak ve fiziki olarak büyüyerek hem de bünyesine kattığı veteriner hekimlerle Vethouse Pet Sağlık Merkezi (VPSM) olarak veteriner sağlık alanında önemli atılımlar yapmıştır. Yurt içi ve yurt dışı eğitim ve gelişmeleri takip ederek kendi alanında Türkiye‘deki ilkleri gerçekleştiren kurum olmuştur.
 
Vethouse Pet Sağlık Merkezi (VPSM), genişleme ihtiyacı üzerine, 2010 yılında Vethouse Pet Sağlık Merkezi Ataşehir şubesini hizmete açmıştır.
 
2014 yılından başlayarak dünya ile yarışabilecek altyapısı ve yeni donanımıyla 10 Kasım 2016’da yeni yerinde veteriner hekimlik ve mesleki eğitim faaliyetlerine başlayarak yepyeni bir perspektifle hizmete devam etmektedir.
 
Vethouse Pet Sağlık Merkezi (VPSM), kendi alanında yenilikleri takip ederek aynı zamanda yurt içi ve yurt dışından kendi alanında uzman hocalarla iş birliği yaparak kendi bünyesinde eğitim faaliyetlerine devam edecek ve aynı zamanda teknolojisini daha ileriye taşımak için yatırımlarına devam edecektir.